Uriinipidamatus – ravimeetodid

Uriinipidamatus – ravimeetodid

Uriinipidamatus on haigus, millel võib olla üks või mitu põhjust ning mille raviks on erinevaid võimalusi. Paljudel juhtudel on uriinipidamatust võimalik ka välja ravida, kuid enne ravimeetodi valimist tuleb pidamatuse põhjus täpselt välja selgitada. Kahjuks ei anna ravi kõikide patsientide puhul täielikku paranemist, kuid igaühele üritatakse leida sobiv abivahend või lahendus, millega on võimalik sümptomite põhjustatud probleeme sedavõrd vähendada, et elu hakkab taas normaalselt kulgema.

Tablettravi

Ravimeid kasutatakse tavaliselt üliaktiivse põie ravimiseks, kuid viimastel aegadel on saadud häid tulemusi ka stress-uriinipidamatuse all kannatajatele mõeldud ravimitega. Kasutatavad ravimid on retseptiravimid! Menopausiealiste naiste puhul võib uriinipidamatuse ravimisel olla kasu ka östrogeenasendusravist.

Kirurgiline ravi

Kirurgiliste protseduuridega on saadud häid tulemusi stress-uriinipidamatuse ja segauriinipidamatuse ravis. Operatsiooni vajalikkust hindab arst ning tänapäeval kasutusel olevad päevakirurgia meetodid annavad suurepäraseid tulemusi, võimaldates patsiendil juba lõikuse päeval koju pääseda.

Vaagnapõhjalihaste tugevdamine

Uriinipidamatuse probleemidele võib leevendust tuua vaagnapõhjalihaste tugevdamine, kuna treenimise käigus suureneb jõud, kiirus ja vastupidavus. Parim tulemus saavutatakse siis, kui koos terapeudiga pannakse kokku individuaalne harjutuste programm, mis võimaldab patsiendil neid harjutusi iga päev iseseisvalt teha. Siit saate allalaadida voldiku, mis õpetab vaagnapõhjalihaste harjutusi.

Pidamatuse tooted

Kui uriinipidamatust pole võimalik lihaste treenimise või ravimitega kontrollida, võib kasutada ka selleks puhuks mõeldud abivahendeid ehk sidemeid. Sidemete abil on võimalik leevendada pidamatusega kaasnevaid hügieenilisi probleeme ning säilitada inimese liikuvus ja aktiivsus. Sidemeid valmistakse nii meestele kui ka naistele, kuid mehed võivad kasutada ka naistele mõeldud sidemeid. Sidemed on pidamatusega inimesele tähtsaks toeks ja annavad kindlustunde ka siis, kui kasutatakse korrigeerivat ravi. Sideme valimisel lähtutakse uriinipidamatuse raskusastmest ning õige toote kasutamine hõlbustab isikliku hügieeni säilitamist nii hooldatava kui ka hooldaja seisukohast.

Uuena Eestis ka pessarid ehk prolapsirõngad, mille kasutusvõimaluse määrab günekoloog või ämmaemand – rohkem infot pessaaridest meie pesaaride uudisnupus.

(Allikas: www.inkotuba.ee)

Share this post

Lisa kommentaar